Wypełniacze

Wypełniacze to dość powszechnie wykorzystywane w medycynie estetycznej preparaty, które, wstrzykiwane podskórnie, mechanicznie wypełniają ubytki w skórze lub korygują określone okolice takie jak: nos, podbródek, policzki czy uszy.

Najczęściej wykorzystywanym wypełniaczem jest kwas hialuronowy, a także kolagen i kwas polimlekowy. W Klinice Medycyna Urody jako jedyni w Polsce i trzeci w Europie oferujemy także wypełniacze na bazie osocza bogatopłytkowego pacjenta.

W zabiegach medycyny estetycznej wypełniacze znajdują zastosowanie u pacjentów, którzy pragną:

  • zredukować zmarszczki w okolicy ust i oczy
  • uwydatnić usta
  • poprawić owal twarzy
  • poprawić kształt brody, uszu lub nosa
  • odmłodzić wygląd kolan lub łokci
  • zmienić wygląd okolic intymnych

W Klinice Medycyna Urody pacjent kierowany jest na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej, który chętnie odpowie na pytania związane z tą metodą.

Radiesse to jeden z najbardziej oryginalnych preparatów wypełniających i może być stosowany do wypełnienia:

  • umiarkowanych i głębokich bruzd nosowo-wargowych
  • bródkowo-wargowych
  • obszarów jarzmowych oraz poprawy kształtu i konturu twarzy
  • poprawy kształtu i konturu nosa

Radiesse stosuje się również do odmładzania grzbietowej powierzchni rąk, bowiem dłonie podobnie jak twarz zdradzają upływ czasu. Na ich zewnętrznej stronie coraz wyraźniej odznaczają się naczynia i kości.

Umów się na wizytę

Fakty o zabiegu

Czas trwaniaok. 20-40 minut
Powtórzenia – wg zaleceń lekarza
Rekonwalescencja – 1-3 dni

Umów się na wizytę

Podwójny efekt działania Radiesse

Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu możliwy jest natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. Z czasem (około 4 miesiące) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach „rusztowanie” i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna. W skrócie można by powiedzieć, że to wypełniacz poprawiający objętość skóry.

Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, ale po 3-4 miesiącach zaleca się konsultację lekarską, podczas której lekarz dokona oceny i w razie potrzeby wykona zabieg uzupełniający. Pacjenci z reguły zaraz po wypełnieniu wracają do pełnej aktywności. Możliwe objawy niepożądane takie jak obrzęk, ból, zasinienia czy zaczerwienienie ustępują zwykle po 2-3 dniach.

Decydując się na zabieg, nie ma potrzeby wykonywania testów antyalergicznych, preparat nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego.

Bezpieczeństwo i skuteczność Radiesse zostało potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi.

Umów się na wizytę

Ile kosztuje zabieg?

Cena minimalna – 1300zł
Cena maksymalna – w zależności od preparatu

Umów się na wizytę

#wypelniacze #radiesse

Poznaj inne zabiegi

Osocze Bogatopłytkowe
Toksyna Botulinowa Botox
Nici PDO
Mezoterapia
Peeling
Safer
Jett Plasma