Abdominoplastyka (Plastyka brzucha)

Abdominoplastykę przeprowadza się u osób, które cierpią z powodu nadmiaru skóry na brzuchu.

Ile kosztuje zabieg?

Już od 14 000 zł

* Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem. Cena zależy od stopnia zaawansowania zabiegu.

Fakty o zabiegu

Czas trwania – ok. 120-190 minut
Wizyty kontrolne – 3x
Rekonwalescencja –
  7-14 dni

Dzwoń i dowiedz się wszystkiego natychmiast!

+48 502 222 759

Na standardowe etapy zabiegu składają się:

Zabieg i okres tuż po zabiegu:
Obejmuje operację, wykonywaną w znieczuleniu ogólnym. Pacjent wraca do domu następnego dnia po zabiegu, lub wg. zaleceń lekarza pozostaje w klinice przez 2-3 doby.

Rekonwalescencja:
Tuż po operacji w okolicy poddanej zabiegowi występują siniaki i obrzęki. Częste są również dolegliwości bólowe, utrzymujące się przez kilka dni po zabiegu. Ich nasilenie można kontrolować dobranymi przez lekarza środkami przeciwbólowymi. Zasinienia ustępują zazwyczaj po około tygodniu, obrzęki po 2-3 miesiącach. Zdjęcie szwów po 14 dniach od zabiegu. Warto skorzystać z masaży przyspieszających ustępowanie obrzęków i poprawiających kondycję skóry. Do aktywności można powrócić po 7-14 dniach, w zależności od tego, czy wykonywano także operację przepukliny. W tym przypadku należy powstrzymać się od podnoszenia ciężarów przekraczających 5 kg przez 3 miesiące oraz unikać intensywnego wysiłku fizycznego.

Kontrole po zabiegu:
Po 14 dniach lekarz zdejmuje szwy, wizyty kontrolne zalecane są po miesiącu, pół roku i roku po zabiegu.

 

Efekty operacji:
Trwałe.

Przed wizytą warto wiedzieć:

Przed zabiegiem plastyki brzucha pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u chirurga plastyka, który szczegółowo opowiada o jego przebiegu i informuje o ostatecznym efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach i zadać lekarzowi pytania. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich wątpliwości.

Umów się na konsultację! Pytania?

Umów się na zabieg