Abdominoplastyka (Plastyka Brzucha)

Przed wizytą warto wiedzieć:
Abdominoplastykę przeprowadza się u osób, które cierpią z powodu nadmiaru skóry na brzuchu. Podczas tego zabiegu, często wykonuje się także usuwanie przepukliny, jeżeli zaistnieje taka medyczna potrzeba. Najlepsze wyniki operacji można zaobserwować u osób o elastycznej skórze, bez nadmiernej nadwagi. W przypadku tego zabiegu na jego wynik końcowy duży wpływ ma ogólny stan skóry, czyli jej elastyczność i grubość.

Przed zabiegiem pacjent kierowany jest najpierw na konsultację u chirurga plastyka, który szczegółowo opowiada o jego przebiegu i informuje o ostatecznym efekcie. Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach i zadać lekarzowi pytania. Zachęcamy pacjentów, by przed tą wizytą przygotowali listę nurtujących ich wątpliwości.

Umów się na wizytę

Fakty o zabiegu

Czas trwaniaok. 150-180 minut
Wizyty kontrolne – 3x
Rekonwalescencja – 7-14 dni

Umów się na wizytę

Na standardowe etapy zabiegu składają się:

Zabieg i okres tuż po zabiegu:
Obejmuje operację, wykonywaną w sedacji. Pacjent wraca do domu kilka godzin po zabiegu.

Rekonwalescencja:
Tuż po operacji w okolicy poddanej zabiegowi występują siniaki i obrzęki. Częste są również dolegliwości bólowe, utrzymujące się przez kilka dni po zabiegu. Ich nasilenie można kontrolować dobranymi przez lekarza środkami przeciwbólowymi. Zasinienia ustępują zazwyczaj po około tygodniu, obrzęki po 2-3 miesiącach. Wzięcie prysznica jest możliwe po zdjęciu szwów, czyli po 14 dniach od zabiegu. Warto skorzystać z masaży przyspieszających ustępowanie obrzęków i poprawiających kondycję skóry. Do aktywności można powrócić po 7-14 dniach, w zależności od tego, czy wykonywano także operację przepukliny. W tym przypadku należy powstrzymać się od podnoszenia ciężarów przekraczających 5 kg przez 3 miesiące oraz unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Pływanie jest zabronione do 2-3 tygodni po operacji.

Kontrole po zabiegu:
Po 7 dniach lekarz zdejmuje szwy, wizyty kontrolne zalecane są po miesiącu, pół roku i roku po zabiegu.

Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania: morfologia z rozmazem, układ krzepnięcia (APTT), grupa krwi, poziom przeciwciał HBs, HCV, elektrolity (sód i potas), poziom glukozy na czczo, USG brzucha oraz RTG płuc i EKG (osoby powyżej 50-go r.ż.).

Efekty operacji:
Trwałe.

Umów się na wizytę

Ile kosztuje zabieg?

Cena minimalna – 9500zł
Cena maksymalna – 13000zł

***Cena ostateczna ustalana podczas konsultacji z lekarzem

Umów się na wizytę

#abdominoplastyka #plastykabrzucha #horizonmedicalcenter #warszawa #brzuch #chirurgia #plastyczna

Poznaj inne zabiegi

Liposukcja Body Jet

Polecamy zabiegi dodatkowe

Liposukcja BodyJet

Zabieg liposukcji, polegający na usunięciu tkanki tłuszczowej metodą Body Jet. Przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn skarżących się na lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej.

Już od 5.000zł

Poznaj Liposukcje BodyJet

Mezoterapia Osoczem

Mezoterapia to zabieg coraz częściej wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej. Powodem tego są bardzo dobre efekty i wielu zadowolonych z jej rezultatów pacjentów.

Już od 400zł

Poznaj Mezoterapie

MediRaty

e-MediRaty to elektroniczny system składania wniosków o pożyczkę medyczną w trzech prostych krokach bez pośrednictwa weryfikatora. Zapraszamy!

MediRaty